VESTAVĚNÉ SKŘÍNĚ NA MÍRU

Vestavěné skříně na míru jsou jistým nábytkovým fenoménem poslední doby. Maximální využití prostoru nabízí pouze zakázková výroba na míru. Rozměry nábytku se přizpůsobí interiéru tak, aby se využila každá volná plocha bytu. Většina místností je vysoká 250 – 260cm, ale klasická skříň
má jen okolo 200cm. Proč tedy nevyužít dalších 60cm výšky ke stropu? Nejedná se pouze o skříně vestavěné. Skříně na míru je možné umístit
i v místnostech kde žádné výklenky nejsou např. do rohu nebo ode zdi, případně i ve volném prostoru nebo dostavit ke zdi z pravé nebo levé strany. Vestavěné šatní skříně mohou dokonce rozdělit větší místnost. Složité tvary místností nejsou překážkou pro novou vestavěnou skříň
třeba do podkrovního bytu atd.

 
 


Korpusy skříní vyrábíme z laminátové dřevotřískové desky o síle 18mm v mnohých odstínech a unibarev od výrobců KRONOSPAN, EGGER. Tyto desky olepujeme kvalitní plastovou ABS hranou o síle 2mm, která chrání řez desky před poškozením a po stranách je zakulacená. ABS hrany nabízíme v barvě lamina anebo v mnoha jiných barevných variantách.
Barevnost materiálu usnadňuje zakomponování vestavěných skříní do stávajícího interiéru a jeho barevného sladění. V současné době máme v nabídce více než 100 odstínů lamina, dále velký výběr lakovaných skel, zrcadlové výplně dveří.
Vnitřní uspořádání skříně řešíme vždy individuálním přístupem dle potřeb využití úložného prostoru zákazníka. Používáme širokou nabídku nejrůznějších doplňků jako například sklopní šatní tyče, výsuvné zásuvky, zásuvky s tlumeným zavřením, police, drátěný program, kalhotovníky, věšáky na vázanky, držák vysavače, držák žehličky nebo různé typy osvětlení.
Design a kvalita jsou hlavní priority. Hodně záleží na designu dveří skříně. Mezi standardní a nejběžnější výplně posuvných dveří patří lamino (nejlevnější varianta výplně), stříbrné nebo bronzové zrcadlo (zrcadlová výplň opticky zvětší prostor nebo designově i prakticky doplní dveře lamina), v současné době jsou mezi nejpopulárnějšími výplněmi barevná skla LACOBEL  v mnoha odstínech. Dá se vybrat mezi běžně používanými ocelovými profily v barvě kovu a dřevodekoru.

ŠATNÍ SYSTÉM – MODULOVÝ PROGRAM SPOTSISTEM
Lehká a jednoduchá konstrukce umožňuje individuální a snadné uspořádání dle momentálních potřeb. Tento systém je vhodný k použití v šátnách, obývacích pokojích, obchodech i komerčních prostorech. Upevňuje se mezi podlahu a strop, nebo k podlaze a zadní stěně. Působí velmi vzdušně a elegantně.

Pro zpracování grafického návrhu a cenové kalkulace potřebujeme znát 3 základní rozměry:
1. výšku (vestavěné skříně na míru se většinou dělají až do stropu, protože nejlépe využijete prostor pro skříň určený. Výška posuvných dveří do skříně je limitována výškou rámu 275cm, vyšší prostor se řeší individuálně – nejčastěji formou nástavců).
2. šířku (celková šířka skříně není nijak limitována, omezení jsme nosností šatních tyčí a nepodepřených polic, jejichž maximální doporučená délka je cca 1m).
3. hloubku (na systém námi dodávaných posuvných dveří je min. doporučovaná hloubka skříně 65cm pří vybavení skříně klasickou šatní tyčí. Pokud nemá dostatečnou hloubku, najdeme alternativní řešení – výsuvné věšáky, jiné způsoby otevírání atd.)